תמונת מופע: Jordan Rudess

Jordan Rudess

רידינג 3
ראשון, 01 אפריל 21:30
משך מופע 90 דקות
פתיחת דלתות בשעה 20:30
מחיר 260 ₪

פרטי ההצגה

ג'ורדן רודס לישראל

הקלידן הרוק הפרוגרסיבי מגיע להופעה אחת בישראל

ג'ורדן רודס המוכר ביותר בזכות היותו חבר בלהקת הפרוג מטאל Dream theater ובסופרגרופ הרוק פרוגרסיבי Liquid Tension Experiment . רודס שמאופיין בזירת הפרוג ומטאל כמו בתואר לו זכה ע"יKeyboard Magazine – "לקרוא לג'ורדן רודס 'אגדה', זה אנדרסטייטמנט", וכן כפי שנבחר על ידי Music Radar Magazine כ- "הקלידן הטוב ביותר בכל הזמנים".
הכשרון המוזיקלי של רודס התגלה עוד בבית הספר היסודי בשעה שניגן על פסנתר, ובעקבות כך קיבל מלגת לימודים שעזרה לפתח את כישוריו. בגיל 9 התקבל ללימודי פסנתר קלאסי בקונסרבטוריון 'ג'וליארד' היוקרתי שבניו יורק. בגיל 19, בעקבות חיבתו ההולכת וגדלה לסינתיסייזרים ולז'אנר הרוק המתקדם ובניגוד לעצת הוריו ומוריו, עבר לנגן כקלידן בלהקות רוק אף על פי שרודס מקליט היום גם יצירות קלאסיות ונחשב לפסנתרן וקלידן גדול בשני התחומים.
במהלך שנות ה-80 השתתף רודס בפרויקטים שונים והקליט את אלבום הבכורה שלו Arrival , אך פרץ לתודעת הציבור רק בשנת 1994 שבה הקליט את אלבום הסולו שלו Listen . כתוצאה מאלבום זה נבחר רודס ל"תגלית השנה" בתחום הקלידנים בסקר קוראים שנערך על ידי Keyboard Magazine, בעקבות האלבום והתואר שהוענק לו רודס הוזמן להחליף את קווין מור בלהקת דרים ת'יאטר כחבר קבוע, ובאותו זמן הוזמן להופיע יחד עם הלהקה Dixie Dregs. ג'ורדן העדיף להצטרף ל - Dixie Dregs בעיקר משום שלא רצה להזניח את משפחתו הצעירה.
במהלך אחת מהופעות הלהקה התחוללה הפסקת חשמל, ובמהלכה אילתרו רודס ומתופף הלהקה רוד מורגנשטיין במשך כרבע שעה עד לחידוש ההופעה. בעקבות ערב זה החליטו השניים להופיע יחד על בסיס קבוע, ואף הקליטו אלבום אולפן ואלבום הופעה חיה תחת השם "הפרויקט של רודס/מורגנשטיין" (RMP).
הפרויקט הבא בו נטל ג'ורדן חלק היה Steinway To Heaven – פרויקט בו השתתפו גדולי קלידני הרוק בעולם. רודס ניגן יחד עם קית' אמרסון (ELP), ריק וויקמן (Yes) ופטריק מורז את האטיוד המהפכני של שופן.
בשנת 1997 הצטרף רודס לסופרגרופ האוונגרדי Liquid Tension Experiment. בהרכב אינסטרומנטלי זה חברים ג'ון פטרוצ'י, מייק פורטנוי (דרים ת'יאטר) וטוני לוין (קינג קרימזון). ההרכב הוציא 2 דיסקים בלייבל Magna Carta. במהלך הקלטת האלבומים הבינו פטרוצ'י ופורטנוי שרודס מתאים ללהקתם, והזמינו אותו פעם נוספת להיות חבר בדרים ת'יאטר, והפעם ג'ורדן הסכים.
בשנת 1999 הצטרף רודס ללהקת דרים ת'יאטר במקומו של דרק שריניאן. הוא הוציא במקביל את אלבום הסולו השלישי שלו Resonance, אלבום שמורכב מאלתורי פסנתר, שנכתבו עבור חבר קרוב שהיה אמור לעבור ניתוח חשוב.
כבר באותה שנה הוציאה דרים ת'יאטר את אלבום הקונספט המוערך Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory . טביעות אצבעותיו של רודס בלטו באלבום זה במוטיבים הסימפוניים, ברעיונות התזמור, בסולואים מרשימים, וביכולת תיאום בכתיבה ובהלחנה יחד עם ג'ון פטרוצ'י. לאחר הוצאת האלבום יצאה דרים ת'יאטר למסע הופעות עולמי ענק בשם Metropolis 2000 , ולאלפי מעריצים ניתנה האופציה לראות את דרים ת'יאטר יחד עם רודס בהופעה חיה. מסע ההופעות הסתיים בהופעה מיוחדת בניו-יורק, אשר צולמה ונערכה לDVD. הצטרפותו של רודס ללהקה העלתה את רמתה הטכנית בכמה רמות, כמו גם הפכה את המוזיקה ליותר פרוגרסיבית, עם הרבה מאפיינים השייכים לרוק המתקדם של שנות ה-70.
לאחר סיום מסע ההופעות, החל רודס בעבודת ההלחנה של אלבום הסולו Feeding The Wheel, שיצא לאור ב-2001 באלבום משתתפים בין היתר ג'ון פטרוצ'י, טרי בוזיו פרנק זאפה וסטיב מורס.
ב- 2002 הקליטה דרים ת'יאטר את אלבומה הכפול Six Degrees of Inner Turbulence, ובו שוב ניכרת השפעתו הרבה של רודס, והשינוי המוזיקלי שהוא הביא עמו ללהקה, בין היתר באוברטורה הקלאסית שהלחין.
לאחר אירוע הטרור הנורא ב-11 בספטמבר בניו יורק, החליטו רודס ואשתו דניאל על קונצרט מיוחד בעיר, שכל הכנסותיו יתרמו לצדקה. בקונצרט שנערך ב-25 בספטמבר 2002 נאספו 12,000 דולרים, שנתרמו לצלב האדום האמריקאי.
לאחר ההופעה רודס הוציא לאור את האלבום 4NYC הכולל הקלטות אולפן וקטעים מההופעה החיה. בתקופת חג המולד של אותה שנה הוציא רודס אלבום סולו נוסף בשם Christmas Sky . בתחילת 2002 הקליט רודס יחד עם דרים ת'יאטר את אלבום הקונספט הכפול Six Degrees of Inner Turbulence. בשנת 2003 הוציאה דרים ת'יאטר את אלבומה השביעי Train of Thought ובו חתום רודס על המילים של אחד השירים, ושותף לכתיבה ולהלחנה של שירים נוספים. בסתיו של אותה שנה יצאה הלהקה לסיבוב הופעות עולמי, ובמהלכו הופיעה עם להקתYes , אחת הלהקות המשפיעות ביותר על סגנונו המוזיקלי של רודס.
בקיץ 2004 הוציא ג'ורדן את אלבומו השמיני- Rhythm of Time בהשתתפותם של ג'ו סאטריאני, גרג האו (Yes), ויני מור, רוד מורגנשטיין, דייב לארו, סטיב מורס וקיפ וינגר. על מנת להספיק ולהוציא את האלבום לפני צאתו לסיבוב ההופעות של דרים ת'יאטר, הסתגר רודס באולפן ההקלטות והתנתק מהעולם החיצוני למשך 14 יום. בשבועיים אלו לא הייתה לו גישה לטלוויזיה, רדיו ומחשב, ואפילו את הקשר עם בני משפחתו ניהל הסוכן האישי שלו.
בתחילת 2005 הופיע עם ההרכב הישראלי-בריטי בלקפילד, בזמן ששהו בחוף המזרחי של ארצות הברית. מאוחר יותר באותה שנה יצא האלבום Octavarium של דרים ת'יאטר, ובעקבותיו יצאה הלהקה לסיבוב הופעות לתקופה של אחד עשר חודשים. בנובמבר 2006 הגיע רודס לישראל לחמישה ימים, ובמהלכם קיים הופעה עם אביב גפן וערך מופע סולו פסנתר.

פרוייקטים נוספים בהם לקח חלק:
• ניגן עם גיטריסט ה-Dixie Dregs סטיב מורס.
• הקליט ויצא לסיבוב הופעות עם הגיטריטס ויני מור.
• הקליט וכתב שירים עבור הזמרת אנני הסלם מלהקת Renaissance.
• הקליט מספר קטעים עבור דייוויד בואי.
• יצא לסיור הופעות בינלאומי עם הקלידן יאן האמר והמתופף טובי ויליאמס.
• הופיע יחד עם אנריקו איגלסיאס.
• הופיע (ועדיין מופיע לעיתים) עם זוכי פרס הגראמי Paul Winter Consort.
• השתתף בקונצרט הצדקה של קייתי קוריץ', יחד עם סטינג, אלוויס קוסטלו ואחרים.
• השתתף בפרויקט הישראלי Project RnL.

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים